1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Otrada [13]
3 years ago
10

HELP THIS IS DUE IN FIVE MINUTE NEED HELP ASAP!!

Mathematics
1 answer:
Zigmanuir [339]3 years ago
7 0

Answer:

267.95 inches cubed

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which statement is true about the difference 2 square root of 7 − square root of 28 ?
boyakko [2]

I'll go slow:

2\sqrt 7 - \sqrt{28}

=2 \sqrt 7 - \sqrt{4 \cdot 7}

=2 \sqrt 7 - \sqrt{4} \cdot \sqrt{7}

=2 \sqrt7 - 2 \sqrt 7

=0

Answer: B  rational and equal to 0.

5 0
2 years ago
Simplify
fiasKO [112]
The answer is d have a nice day
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
C) If C.P. = Rs 660, loss percent = 5% find S.P.
timurjin [86]

Answer:

Hope this solution helps you

7 0
3 years ago
HELP ASAPPPP!!!BRAINLEST WILL BE GIVEN!!! ​
liraira [26]

Answer:

30 days

Step-by-step explanation:

The common multiples of 15 and 6 are 30, 60, 90 etc and because it increases by 30 each time we can find out that he will play both football and basketball together in thirty days!

8 0
3 years ago
Twice the sum of a number and 8 is the same aa the difference of 3 and the number. Find the equation that could be used to find
Nezavi [6.7K]

Answer:

f your number is x, then the difference between that number and 8 would be x-8. Twice that is 2(x-8)

 

Three times the sum of the number and 3 would be 3(x+3). So, you get the equation:

 

2(x-8)=3(x+3)

2x-16=3x+9

x=-25

5 0
3 years ago
Other questions:
  • AREA ADDITION AND SUBTRACTION URGENT?
    13·2 answers
  • QUICKLY<br> A sphere has a radius of 4 in. Which equation finds the volume of the sphere?
    13·1 answer
  • Please helpppp what is the solution to this: 8 &lt; 3x - 1 &lt; 17
    5·2 answers
  • Suppose that you are taking a T/F exam and you have no idea at all about the answers to the last three questions. You choose ans
    8·1 answer
  • What is the value of 2²+5²​
    14·1 answer
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • UPS charges $7 for the first pound, and $1 for each additional pound. FedEx charges $5 for the first pound and $2 for each addit
    13·2 answers
  • What is the answer to this problem?
    14·1 answer
  • Melissa buys 212 pounds of salmon and 114 pounds of swordfish. She pays a total of $31.25, and the swordfish costs $0.20 per pou
    7·1 answer
  • 6 + 9 - 5 x 10 ÷ 5 + 1/2 of (90 - 25 + 5) =<br>​
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!