1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexandr402 [8]
2 years ago
13

Please answer this correctly

Mathematics
2 answers:
Mumz [18]2 years ago
6 0

Answer:

the first image will b da answer

Step-by-step explanation:

happy to help ya :)

Amiraneli [1.4K]2 years ago
3 0

Answer: The first one

Step-by-step explanation:

If you take a look at the light pink squares, you can count three on the top and three on the bottom. Therefore, when looking at it from the top, you’ll see the first one.

I hope you found my answer helpful! If you did, give it a five-star rating and a thanks! I would really appreciate it!

Even a brainliest if you feel like it! ;)

You might be interested in
Solve for x.<br> (5x - 24)<br> (8x + 9)
Stella [2.4K]

Answer:

40x^{2} - 147x - 216

Step-by-step explanation:

(5x - 24) (8x + 9)

First start with multiplying 5x to 8x and 9

40x^{2} +45x

then multiply -24 by 8x and 9

        -192 x  -216

40x^{2} +45x

        -192 x  -216

+

________________

40x^{2} - 147x - 216

7 0
3 years ago
What is the value of x?
Morgarella [4.7K]

Answer:

91.5

Step-by-step explanation:

I did the math. Add up all the numbers and then, divide the result by two to get 91.5

4 0
3 years ago
Brett paid $229 for 8 tickets to a baseball game, which includes the $13 service fee applied to every order. How much will Brett
nataly862011 [7]

Answer:

$418

Step-by-step explanation:

So first we need to find how much a single ticket will cost.

Subtract the service fee to get how much it cost for 8 tickets.

229-13=216

Then divide that number by 8 to find how much a single ticket costs.

216÷8=27

1 ticket costs $27.

Multiply that by 15 to get how much 15 tickets cost.

27×15=405

Then add back the service fee.

405+13=418

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help with trig
Taya2010 [7]

Answer:

sinθ = p/h = 4/6= 2/3

θ = 41 degrees

7 0
2 years ago
Compare the fractions. Use &lt;, &gt;, or =.<br> 6<br> 1<br> 7<br> 7
AURORKA [14]

Answer:

-6/7 < -1/7

because it is more than negative one by seven

8 0
2 years ago
Other questions:
  • The functions q and r are defined as follows.
    7·1 answer
  • PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!!
    11·1 answer
  • What ordered pair represents the number of feet Jorge walks in 3 steps ?
    15·2 answers
  • I’ll give brainley and 10 points
    13·1 answer
  • Why is 21 sqrt root an irrational number?
    10·1 answer
  • How do you fine the volume ?
    13·2 answers
  • Find the slope (3,5) and(4,7)
    12·1 answer
  • At what age can you start withdrawing money from retirement accounts? What’s the penalty for withdrawing money early from retire
    12·1 answer
  • A stack of 500 pieces of paper is 1.9 inches tall. How thick is each piece of paper?
    12·1 answer
  • A 960-square-foot apartment in New York City costs $540,000. What is the price per square foot? $
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!