Answer:
5 - 2122 = -2,117
Step-by-step explanation:
When you're not sure how to add or subtract, you should probably just use a calculator.
-2,122 + 5 = -2,117
Answer:
A. 34,689.370
b.35,000.00
Step-by-step explanation:
Multiply 45 degrees and 72 degrees
Answer:
(3,0)
Step-by-step explanation:
The midpoint formula is as follows:

x1 would be 9, x2 would be -3, y1 would be 2, y2 would be -2. When plugged in, you should get 6/2, and 0/2 for y. When simplified, x would be 3 and y would be 0. This means that the midpoint of the line segment is (3,0)
Answer:
1- $ 0.25.
2- $ 26.25.
3- $ 1.73.
Step-by-step explanation:
1- Given that a bag of 12 oranges costs $ 2.99, to determine what is the cost per orange, the following calculation must be performed:
2.99 / 12 = X
0.249 = X
Thus, the cost of each orange is $ 0.25.
2- Given that 4 slices of pizza cost $ 10.50, to determine what is the cost of 10 slices of pizza at this rate, the following calculation must be performed:
10.5 / 4 x 10 = X
2.625 x 10 = X
26.25 = X
Thus, the cost of 10 slices of pizza is $ 26.25.
3- Given that 4 pieces of candy cost $ 0.99, to determine what is the cost of 7 pieces of candy at this rate, the following calculation must be performed:
0.99 / 4 x 7 = X
0.2475 x 7 = X
1.7325 = X
Thus, the cost of 7 pieces of candy is $ 1.73.