<em>l-37l=37 is the correct answer.</em>
Answer:
0.729
Step-by-step explanation:
Answer:
$4.80
Step-by-step explanation:
Make a proportion
$12 for 2.5 pounds, and $x for 1 pound
12/2.5=x/1
x/1 is equivalent to x
12/2.5=x
Divide
x=4.8
So, one pound of peanuts costs $4.80
C. non linear this will be the answer
36,000 wing beats
60 sec= 1 minute 60*3=180sec/3minutes
180*200=36,000