1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
stepan [7]
3 years ago
9

You don't have to answer number 15. but pls answer the rest!

Mathematics
1 answer:
RoseWind [281]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

13. 2,300mg > 2g

14. 3kg = 3,000g

16. 4120mg = 4.12g

17. 75g < 800mg

You might be interested in
Can you please help me with this question
jeka57 [31]

Answer:

It has to be 16in since 256 is obviously to much and 4 and 8 are too little

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
A doll maker gets paid monthly at a rate of $250 for each doll he completes Last month he made 7 dolls and got halfway through a
tino4ka555 [31]

We know from the given that the person earns 250 dollars for every complete doll that he makes. Since he was only able to make 7 dolls completely, therefore the total money he earned was:

<span>total money = $250 * 7 = $1,750</span>

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help pls I will get a hit if I don’t
White raven [17]

Answer:

d.  87.92

Step-by-step explanation:

3.14*2*14=87.92

i know its right im positive

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which is an algebraic expression for five more then Z?
faltersainse [42]
I believe the answer would be Z < (Z+5)
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Integers between -1and -5​
egoroff_w [7]
-2, -3, -4.

an integer is a number that isn't a fraction. so literally any natural number like 1, 0, or -1. all integers.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the angle between the vectors. (first find an exact expression and then approximate to the nearest degree.) a = 5, −1, 7 ,
    11·1 answer
  • (3x − 4)(2x)2 + 2x − 1).
    8·1 answer
  • A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?​
    5·1 answer
  • An adult elephant drinks about 225 liters of water each day. Is the
    8·1 answer
  • g Determine if the statement is true or false. A linear system with three equations and five variables must be consistent. True
    6·1 answer
  • A fish tank contains 14 goldfish 26 guppies. If you randomly select 2 fish what is the probility that they both are gold fish?
    13·1 answer
  • Brainliest if you are correct
    13·2 answers
  • You walk at a rate of 2 blocks per minute, so you walk 12 blocks in<br> Blank minutes.
    8·1 answer
  • Which of the following is the sample space for the numbers on a phone?
    7·1 answer
  • Which angle is an exterior angle?<br><br> k°<br><br> i°<br><br> g°
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!