1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vekshin1
3 years ago
6

jasmine has 3 more than double the amount of money that Al has. together they have 114. How much money does jasmine have?

Mathematics
1 answer:
Snezhnost [94]3 years ago
4 0

what are the options?

You might be interested in
Fine fare sells apple juice boxes in packages of 4 juice boxes for $2.00. What is the unit price of each juice box
Zinaida [17]

Answer:

its 8 because if you do 4 times 2 equal 8

4 0
3 years ago
Which mixed number is equivalent to this decimal?  8.00027  
bearhunter [10]
Is that even a number

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Doug has $12 to spend on popcorn and peanuts. The peanuts are $4 each and popcorn is $2 each Write a linear equation that descri
Fynjy0 [20]
Popcorn=x
peanuts=y
2x+4y=12
4 0
3 years ago
What is the easiest way to learn division and multipaction
Oksana_A [137]

The easier way is online games.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the exact number of 500,000
ElenaW [278]
Five hundred thousand
5 0
3 years ago
Other questions:
  • A car depreciated $1500 each year it was owned and driven. What type of depreciation is this?
    10·2 answers
  • Any ideas on how to find the value of 'x' on either 13 or 16? Anything helps!
    14·1 answer
  • C-9.5÷1.9=-10 what does c equal
    5·1 answer
  • -5 + (5 + 3) what property is ?
    14·2 answers
  • Convert 3510 to number in base 2​
    11·1 answer
  • A model rocket is launched with an initial upward velocity of201ft/s . The rocket's height h (in feet) after t seconds is given
    6·1 answer
  • Nurse Jackson examines immunization records for this past winter at the
    6·2 answers
  • Suzy makes 20 dollars an hour at her job. Bill only makes 10 dollars an hour but he has a starting bonus of 20. When will Suzy a
    12·1 answer
  • Please help a girl out I'm so confused
    5·1 answer
  • It took Michael six hours to drive 312 miles. If he continues at that rate, how long will it take him to drive 520 miles?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!