Answer:
The answer is D.
Step-by-step explanation:
The difference between each term is 4.
-2 - (-6) = 4
2 - (-2) = 4
6 - 2 = 4
10 - 6 = 4
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
The remaining area is 20% of the previous area.
Hope this Helps!
Answer:
0
Step-by-step explanation:
Step 1: Simplify both sides of the equation.
8x+4(4x+3)=4(6x+4)−4
8x+(4)(4x)+(4)(3)=(4)(6x)+(4)(4)+−4(Distribute)
8x+16x+12=24x+16+−4
(8x+16x)+(12)=(24x)+(16+−4)(Combine Like Terms)
24x+12=24x+12
24x+12=24x+12
Step 2: Subtract 24x from both sides.
24x+12−24x=24x+12−24x
12=12
Step 3: Subtract 12 from both sides.
12−12=12−12
0=0
Answer:
All real numbers are solutions.