1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex17521 [72]
3 years ago
9

How many 3-letter combinations can be made from this set if no letter can be repeated?

Mathematics
1 answer:
Wittaler [7]3 years ago
7 0

Answer:

B 120 different combinations

Step-by-step explanation:

There are 6 letters to choose from

Picking a letter for the first spot  6

Then there are 5 letters left

Picking a letter for the second spot  5

Then there are 4 letters left

Picking a letter for the second spot  4

6*5*4

= 120

You might be interested in
The scatter plot below displays the elevation and mean number of clear days per year of 14 U.S. cities. Two lines
Novay_Z [31]

Answer:

=

Step-by-step explanation:

Students use the least squares regression line to make predictions. ... Example 1 (2 minutes): Using a Line to Describe a Relationship ... the model given in the student lesson to predict a man's height using a shoe length of ... Below is a scatter plot of the data with two linear models, ... in Exercise 3 that represents this man

4 0
2 years ago
Helppppp PLEASE please please
Westkost [7]
F(x) = 30.eˣ
We notice that the graph intercept y-axis at 30
in f(x) = 30.eˣ , for x=0, e⁰ =1 and f(x) = 30
In short it's the only function that has a y-intercept = 30 (answer B)
7 0
3 years ago
Use the distributive property to simplify each expression<br> (2b - 10) 3.2
Darya [45]

Answer: 6.4b - 32

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Please help me solve this
Andreas93 [3]

Answer:

  $0.75 per lemon

Step-by-step explanation:

Express the ratio on the left as a decimal:

  $3/(4 lemons) = $?/lemon

  0.75 $/lemon = ? $/lemon

  0.75 = ?

The unit rate is $0.75 per lemon.

7 0
2 years ago
Mia's cat weighs 13 lbs and 7 ounces about what is the weight in kilograms
r-ruslan [8.4K]
6.37864 kilo ... hopefully thats helpful!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • the function of f(x) =x is vertically transulated 1 unit up and then reflected across the y- axis. Whats the new function of g (
    6·1 answer
  • Identify the slope using the<br> following two points: (-1, 6) and<br> (-3, 10)
    11·2 answers
  • Hurry 30 min left 15 points for correct answer
    11·2 answers
  • How many different ways could a baking contest be judged if 15 pies are entered and 4 ribbons are awarded?
    15·2 answers
  • Ms. Fanau really loves chocolate chip pancakes! The recipe calls for 3/4 of a cup of chocolate chips, 1/6 of a cup of butter, an
    9·2 answers
  • Aidan picks apples at the rate of 11 apples every minute.How many apples would he pick in 36 minutes
    15·1 answer
  • (PLEASE SOMEONE HELP)
    5·1 answer
  • Describe the end behavior of the function f(x)=−8x4.
    15·1 answer
  • The points (–7, 7) and (6, –6) fall on a particular line. What is its equation in slope-intercept form?
    12·2 answers
  • What is the slope of line m? please help
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!