<span>a rectangle of dimensions 1 cm * 50 cm has a perimeter of 102 cm.</span>
The value of 2a + 3b is 13
D-chloroplast. Chloroplasts are found in plant cells and carry out the process of photosynthesis, they are the equivalent of the “power house of the cell”, the mitochondria
If you are given a unit rate (ex: $0.59 per ounce) then you can multiple this by the weight of the cereal to find the cost of the entire box. Do this for both boxes, and then compare the costs.
Hope this helps. I'm not sure that I'm on the right path, but I can help you further if you provide more details.
Good luck!
Answer: the domain is all real numbers. The Range is all real numbers greater than zero.
Step-by-step explanation:
this si the same as the graph y=5^-x. Which decreases from left to right and approaches but never touches the x-axis.