<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>
Answer:

Step-by-step explanation:
1. 
2. 
3. b = 
Can't be simplified.
Answer:
6825
Step-by-step explanation:
From the equation, the series is a geometric series, such that
a = 5
r = 4
n = 6
sum of a geometric series is a(r^n - 1)/(r - 1)
therefore,
sum of the series is 5 x (4^6 - 1) / (4 - 1)
= 5 x (4096 - 1) / 3
= 5 x 4095 / 3
= 6825
Answer:
1. cell?
2. distinction
3. assumption
4. foliage
5. commission
6. dimension
7. considerable
8. membrane
9. cell
10. final
11. viewpoint
12. considerable
Step-by-step explanation: