1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
blondinia [14]
3 years ago
14

What is the product of 4.01 × 10-5 and 2.56 ×108?

Mathematics
2 answers:
dolphi86 [110]3 years ago
5 0

Answer:

104

Step-by-step explanation:

jok3333 [9.3K]3 years ago
3 0

Answer:

C. 1.0266 ×104

Step-by-step explanation:

I just did it on Edge!

You might be interested in
14. Sara is reading a 280 page book. If she has read 174 pages, what percent of the book
alex41 [277]
280-174=106
106/280=.3785=37.85%
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the product of (-4)(7) and why?
Evgesh-ka [11]

Answer:

The product of (-4)(7) is -28

Step-by-step explanation:

First you will multiply the number together.

This gets you -28.

The reason it is a negative number is because when you multiply a positive and a negative number together, you get a negative number.

Whereas, if it were two negative numbers, (-4)(-7), or two positive numbers,

(4)(7), the answer would have been positive, 28.

3 0
3 years ago
Devon is trying to find the unit price on a 6-pack of drinks on sale for $2.99. his sister says that at that price,each drink wo
tresset_1 [31]
It is not true

6pack = 6 pieces ? 

6 pieces for $2.00 = $12   not $2.99

Devon should divide $2.99/6  ~~  $0.49


6 0
3 years ago
the floor of a rectangular deck has an area of 600 square feet. the floor is 20 feet wide. how long is the floor?
Tpy6a [65]
Area of Rectangle = Width × Length
Area = 600 Sq ft
Width = 20
Length = L

20L = 600
L = 600/20 = 30

Floor is 30' long
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
6.
klemol [59]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Using the formula d = r * t, calculate how far Jim would drive if he drove 60 miles per hour for 5 hours.?
    6·1 answer
  • Multiply 3/4 x 16/9. A. 4/3 B. 3/4 C. 27/64 D. 64/27
    14·1 answer
  • Gavin cut grass for 8 weeks during the summer.He put the money he earned each week into his saving account.The table shows the a
    11·1 answer
  • Order these numbers from least to greatest. -8 1/5, 8.23, -8 2/11, -8.212121212121...! Plz help me
    9·2 answers
  • A markup of 75% on cost is equivalent to a 75% markup on selling price.​
    8·1 answer
  • If you saved 2.00 on january 1, 4.00 on february 1, 6.00 on march 1 and so on how much money would you save in a year
    8·1 answer
  • What are two numbers that multiply to -20 and add to 1
    9·1 answer
  • Can someone make a real world problem out of this graph please?​
    12·1 answer
  • The base diameter and the height of a cone are both equal to x units.
    12·1 answer
  • 3. Gach Perry is conducting an inventory of the PE equipment at OCS. He counts
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!