Ok so grapes,
We have 4 servings and 9.88 grams total, so to find one serving we just need to divide by 4.
9.88/4 = 2.47 per serving
Ok here’s the answer! I again had to crop out the first step. here it was to divide equation 1 by 3 and add that to equation 2. all you need do you show that step is to write equation 1: -3x+2y=8 and equation 2: (11y/3)=35/3
Answer:
750
Step-by-step explanation:
trust
With what you've jus given me, no. is there an equation or something to go along with this question?
The answer is b. If your problem is y=1/2x-3