Cooper buys a one-gallon bottle of juice for $12.80. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce? 1 gallon 4
quarts 1 quart 2 pints 1 pint = 2 cups 8 fluid ounces 1 cup Before you try that problem, answer the question below. How many fluid ounces of juice did Cooper buy? how many fluid ounces of juice did he buy ???