A
2 x 8+16 = 32 16 x 4 = 64
B
2 x 4 +8 = 16 8 x 8 = 64
C
4 x 8 + 32 = 64 2 x 32 = 64
1 l l l l 8 5 l l l l 40
2 l l l l 16 6 l l l l 48
3 l l l l 24 7 l l l l 56
4 l l l l 32 8 l l l l 64
The teacher has 64 or more pencils to give out.
<em>Hope this helps you choice your answer. :) </em>
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Answer:
The answer is a>-3
Step-by-step explanation:
option no. C
#Hope it helps uh......
1 second = 11%
2 seconds = 22%
45 × .22 = 9.9
answer: 9.9 meters