1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
3 years ago
15

Please help this was they only on I missed

Mathematics
1 answer:
Akimi4 [234]3 years ago
4 0

Answer:

your missed answer is V 62.1

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What has a better deal? Daisy Sour Cream $1.49, or Kraft Sour Cream $2.55 for 16oz
almond37 [142]

Answer:

2.55

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
The cost to.Purchase a tank.Of gasoline varies directly with the.Number of gallons purchased. You notice that the person in fron
maxonik [38]

Answer:

$70.20

Step-by-step explanation:

We need to first find the cost per gallon of the gas.

The person in front bought 15 gals at $40.50. The price of each gallon will therefore be:

40.50 / 15 = $2.70

You need to buy 26 gallons. The cost will be:

26 * 2.70 = $70.20

You will spend $70.20.

5 0
3 years ago
74.823 WHAT IS THE PLACE VALUE OF THE 3?
Ipatiy [6.2K]
One thousandths. make sure you add the ths because it is a decimal
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the inequality shown with image attached
Mariana [72]

Answer:

-3>=x this is because the circle is closed as well as the arrow going the opposite from -3

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please HELP!!!!PLSLSLSLSS​
n200080 [17]

Answer: where is the question??

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write the number in two forms 15409
    11·1 answer
  • What is the volume of a cube with 1/3 sides
    7·1 answer
  • PLEASE ANSWER 20 POINTS!
    14·1 answer
  • The quotient of y and 5 is equal to 27
    7·1 answer
  • I have found the integral and I get
    9·1 answer
  • A frozen pizza cost $3.00 in 2000. In 2015 it cost $2.50
    15·2 answers
  • Yall know what to do so imma let yall do your thing<br> Solve for x: 2x – y = (3/4)x + 6.
    5·2 answers
  • What is the end behavior of the polynomial function?
    8·2 answers
  • A floor 3.2m long and 2.8 m wide is to be covered with square shaped tiles of length 10cm. Find the coast of flooring if the coa
    5·1 answer
  • Keep in mind significant figures. 6.020*0.0510=?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!