1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ExtremeBDS [4]
3 years ago
5

Caylan is making bakes goose for a charity bake sale ha places a tray of scones a tray of muffing and a tray of cookies in the o

ven the second bake for 15 the muffins bake for 12 minutes and the cookies bake for 10 minutes when one tray is done he removes it a replaces it with another tray of the same item how many minutes after caylan puts the trays in the oven will he first remove the scones muffins and cookies at the same miinutes
Mathematics
2 answers:
oksian1 [2.3K]3 years ago
7 0

Answer:

60 minutes

Step-by-step explanation:

i d 1 0 t

Varvara68 [4.7K]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

an hour, or 60 minutes

You might be interested in
What is the arc length?
Gwar [14]

Answer:

approximately 21, when rounded to nearest tenth.

Step-by-step explanation:

First, let's find the measure of angle BAD. Angles BAD and DAC add up to 180 degrees, so 180-57= 123 degrees. Now, let's find the circumference of the circle. The circumference is diameter * π, which is 19.6(π). Then, the ratio is 123/360, so multiply 19.6(π) by 123/360, and you get 21.0381988...... which simplifies to 21 (rounded to nearest tenth)

4 0
2 years ago
0.580000 as a fraction
Paul [167]

Answer:

\frac{58}{100}=\frac{29}{50}

Step-by-step explanation:

Since this is mathematics, significant figures are not necessary.  Thus, we can just take 0.58 and delete the 0s.  Now, 0.58=\frac{58}{100}.

6 0
3 years ago
Anyone know how to do these? Show work if you do
Vlada [557]
I know how to but i don't know how to reply with a picture
6 0
2 years ago
Identify the coordinates of the point shown. An image of a coordinate plane with one point plotted. It is 3 units to the left of
Alex17521 [72]

Answer:

(-3, -6)

Step-by-step explanation:

always start from the origin! Hope this helps!

7 0
2 years ago
Carla is renting a canoe. It’s cost $80 for 2 hours and $160 for 4 hours. What is the rate per hour?
patriot [66]
<span>Carla is renting a canoe. It’s cost $80 for 2 hours and $160 for 4 hours. What is the rate per hour?

If we want to get a full understanding of this question we must use the information given.

If renting the canoe cost $80 per 2 hours, to get 1 hour we must divide $80 by 2.

</span>\frac{80}{2}=40

or $40

We can also use $160 and 4 hours

\frac{160}{4}=40

or $40

So the rate per hour is $40

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The function f(x) = 0.11x + 43 relates how much Derek pays for phone service, f(x), to the number of minutes, x, used for intern
    9·1 answer
  • There are 325 children at a zoo. If 64% of the children are boys and the rest are girls, how many children at the zoo are girls?
    11·1 answer
  • Which of the following expressions is written in scientific notation?
    9·2 answers
  • skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs ​$60. A season ski pass costs ​$450The ski
    14·1 answer
  • What is the value of the expression –5x4 when x = –2?
    10·1 answer
  • Hector made a batch of pancakes for his guests. He used 6 cups of milk, 3 eggs, and 9 cups of pancake mix. What is the constant
    8·1 answer
  • What is the answer to the photo down below please don’t give me a guess
    13·2 answers
  • The polynomial 24x3 − 54x2 + 44x − 99 is factored by grouping.
    15·1 answer
  • Use the function below to find F(-2) <br> F(X)= 3^x
    5·2 answers
  • A carton of one dozen eggs costs $1.92. What is the unit price of each egg?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!