Answer:
If you subtract $44, 090 from $68, 450 you'll get $24, 360, so thats how much more she'll earn with a bachelor's degree.
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
y = mx + b
The line y = 3 is a horizontal line with slope zero
y = 0x + 3
All parallel lines will also have a slope zero
a parallel line passing through (-2, 7) will have the equation
y = 0x + 7
y = 7
If you are given a unit rate (ex: $0.59 per ounce) then you can multiple this by the weight of the cereal to find the cost of the entire box. Do this for both boxes, and then compare the costs.
Hope this helps. I'm not sure that I'm on the right path, but I can help you further if you provide more details.
Good luck!
Answer:
49.95
Step-by-step explanation: