1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
SCORPION-xisa [38]
3 years ago
5

The setbof ordered pairs represent a function. Write a rule that represents the function.

Mathematics
1 answer:
Stolb23 [73]3 years ago
7 0
(o,o) nothing


(1,3) soft


(3,12) getting there


(3,27) tuff but still trying


(4,48) so hard

You might be interested in
8 friends have 2 pizzas how many pieces do each friend get
arsen [322]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Gary has a 12gallon gas tank when he filled his tank up he pumped 8 gallons of gas what fraction of the tank had been empty
Assoli18 [71]
2/3 I believe is the answer
5 0
3 years ago
Solve the given equations. PLEASE show your work. Choose if the equation has infinite many solutions or no solution. It can have
nadezda [96]
The answer is x=6/7.

4 0
2 years ago
Is this a function? plz help me i need help
LenaWriter [7]

Answer:

yes it is

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Work out your perimeter of a semicircle with raduis 3cm give your answer in terms of pie
Marrrta [24]

Answer:

18.84 cm

Step-by-step explanation:

P = 2 × pi × r

= 2 × 3.14 × 3cm

= 6cm × 3.14

= 18.84 cm

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The height of a flare fired from the deck of a ship in distress can be modeled by h=-16t^2+104t+56, where h is the height of the
    5·1 answer
  • Many egg producers keep chickens in small cages that do not allow the chickens to move. Some people believe that this is unhealt
    5·2 answers
  • What the gcf of 70 and 320?
    8·2 answers
  • Dot got a 75% on her test. She missed 12 questions. how many questions were on the test
    14·1 answer
  • Arrange the following fractions in increasing order. 1/8, 2/10, 11/12, 3/4
    13·1 answer
  • Jane wants to add chocolate chips to her trail mix. A 3-pound bag of chocolate chips costs $3.22. What is the unit price?
    8·2 answers
  • The gross domestic product is
    9·1 answer
  • Please help me out, I will give you brainlest when it gives me the option to.
    14·1 answer
  • I need help with this​
    6·2 answers
  • G(a) = 3a + 2<br> f(a)=2a-4<br> Find (g/f)(3)
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!