1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Allisa [31]
3 years ago
9

Need 24 26 28 and 30 dne, first correct will get brainiest

Mathematics
1 answer:
Galina-37 [17]3 years ago
3 0

Answer:

Many answers, look below :)

Step-by-step explanation:

24.

(x)=2x^5+6x^4

You might be interested in
Find the sum of the interior angle measures of a 7-gon
stiks02 [169]

Answer:

900

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Could someone please help me
BartSMP [9]

Answer:

x=16°

y=25°

Step-by-step explanation:

7x=112

x=112/7

x=16

90+y=115

y=115-90

y=25

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
The product of 1and 3/4 is ____________ 3/4.
Paha777 [63]

Answer:

https://youtu.be/cqF6M25kqq4

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the equation of the line ? Please help !!!! First and correct answer will get brainestttt
sergeinik [125]

Answer:

Step-by-step explanation:

Find the slope by doing rise/run

-2/3

Find the y intercept: (0, -2)

The equation will be y = -\frac{2}{3}x - 2

6 0
3 years ago
Is v = 10 a solution to the inequality
Arte-miy333 [17]

Answer:

i don't know

i want to know

please tell

me guys

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is this property <br> 3+(2+7)= 3+(7+2)
    8·1 answer
  • What value of c makes the polynomial below a perfect square?
    10·1 answer
  • For what value of x is the expression 2x-1/x+3 not defined
    13·1 answer
  • Which of the following equations describe the line (-6, 2) (-1, -4)? (Graph below)
    6·1 answer
  • PLEASE ANSWER
    7·2 answers
  • A falcon flew 70 miles in 3 hours. What was the speed of the falcon?. . Given: speed = distance over time; 1 mile = 1609 meters.
    8·1 answer
  • Can somebody please help me with the highlighted question?
    7·1 answer
  • A block of silver is weighing 8 ounces is worth $104. What is the unit rate for the Value of silver in one ounce
    13·1 answer
  • If a student answer 67 exam questions correctly out of 100,what fraction and what personage of question did the students answers
    7·2 answers
  • Help Me Find The Inequality of the graph ​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!