1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gnoma [55]
2 years ago
14

In a fruit cocktail, for every 20 ml of orange juice you need 45 ml of apple juice and 100 ml of coconut milk. What is the ratio

of apple juice to coconut milk to orange juice expressed in its simplest form?
Mathematics
1 answer:
zlopas [31]2 years ago
8 0

Answer:

I think it's 9:50

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A scientist begins an experiment with a culture of 5 bacteria cells. Every hour, the number of bacteria cells triples. Which equ
Ann [662]

Answer:

y= 3(5)x

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Lin went hiking on five different weekends. The table shows the
den301095 [7]

Answer:

Is there anyway for you to post a screenshot of your question instead of typing it out ?

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP ILL GIVE BRAINLIEST!
lesantik [10]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

-the base angles are 34, so the total value of both base angles is 68

-an isosceles triangle is equal to 180

-subtract 68 from 180 for the answer, so the equation is 68+x=180

hope this helps, comment in you have a question :)

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
We have 5 circles surrounding a circle, Is there enough room to fit one more circle
Alexus [3.1K]

Answer:

Definitely

Step-by-step explanation:

In order to completely surround a circle, you need six circles to do that while here in the question it is mentioned that currently there are only five circles surrounding the circle, hence there is enough room to easily fit one more circle.

I just hope that you are satisfied with the answer, Best of Luck.

4 0
3 years ago
Five decimals between 0.42 and 0.44
Nata [24]

Answer: 0.421, 0.422, 0.423, 0.43, 0.434

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • what is a better buy, an 18 ounce jar of jelly that costs $1.99 or a 24 once jar of jelly that costs $2.99 why?
    9·1 answer
  • Peanuts are $2 a pound and raisins are $4 a pound. Julian bought a 7 pound mixture of peanuts and raisins for $20. How many poun
    7·1 answer
  • Help me plz.................
    15·1 answer
  • * HELP QUICK I WILL MARK BRANLIEST* If the circumference of a circle is 10x inches, what is the area, in square inches, of
    8·1 answer
  • Please combine like terms for the following problem:<br><br> 7x + 5 - 15x - 23 + 5y
    14·2 answers
  • tom bought a board game regularly priced at $12.50, on sale for 40% off. What is the amount of the discount? What is the sale pr
    7·1 answer
  • How can i identify a slope
    14·2 answers
  • What specific measure of a geometric figure is shown in the image?
    15·2 answers
  • I will give brainiest
    6·1 answer
  • Katherine has a points card for a movie theater.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!