1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
icang [17]
3 years ago
8

PLEASE HELP WILL GIVE YOU THE BRAINLIEST!!

Mathematics
1 answer:
Ivenika [448]3 years ago
3 0

Answer:

40

Step-by-step explanation:

34 to 40 eaasssy i think ims ry if wrong or it might be 35

You might be interested in
Joe pays $26.78 for 6.5 gallons of gas.
Dovator [93]

Answer:

$4.12

Step-by-step explanation:

$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
john and emily meet at a circle park. emily runs around the entire park. john runs from one edge to the other, straight through
nlexa [21]
Okay so john ran the diameter on the park
emily ran the circumference
πd = the circumference
therefore emily ran further
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Your international diplomacy trip requires stops in thailand, singapore, hong kong, laos, and bali. how many possible itinerarie
Stells [14]
I would say there would be 5 itineraries ie one each for Thailand, Singapore, Hong Kong, Laos and Bali though for the countries Thailand and Laos there may be more than one stop so there would be a minimum of 5 itineraries. 
6 0
3 years ago
PLEASE ANSWER ASAP! PLEASE SHOW ALL WORK!
Bond [772]

Answer:


Step-by-step explanation:


Download pdf
6 0
3 years ago
Help Me ASAP this is the last day of Summer School​
shepuryov [24]

Answer:

22.2222%

Step-by-step explanation:

total amout of owners all around is 90 and Dal. Owners is 20 so divide 20 by 90.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 52. What is the range of the function f(x) = x2 - 6<br>when the domain is {3,4,5} ?​
    7·1 answer
  • May you please solve this
    5·2 answers
  • A van will drive ten miles north, 15 miles south, and then five miles north again. The van gets 33 miles per gallon, and there i
    14·2 answers
  • given a and b are numbers,and a+b =180,which statement also must be true ? a=180-b , a-180=b , 360=2a+2b, a=90 and B=90
    5·1 answer
  • 2(x–8) =<br> 3x+16<br> 2x+16<br> 3x-16<br> 2x-16
    5·1 answer
  • Find the equation of the quadratic function with zeros 10 and 14 and vertex at (12, -8).
    15·1 answer
  • Help please! <br> . <br> . <br> .
    15·1 answer
  • The quadratic formula gives which roots for theequation 3x² + 3x =2?
    12·2 answers
  • ~Please I really need help~ Inara has a base salary of $300 per week. She also receives a $30 commission on each sale. 14.5% of
    12·2 answers
  • If a crate of 250 apples costs $95, what is the unit cost
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!