Answer:
1 bag of apples would cost $5.92.
Step-by-step explanation:
All you have to do is take the 41.44 and divide it by 7 to see how much one bag would cost. I used a calculator and got $5.92.
Hope this helps!
Answer:you diddnt attach a graph but it woul have a stating pooint of positive 3 and a slove of up one over 1 so 1/1 +3
Step-by-step explanation:
Answer:
Here are your answers! :)
Step-by-step explanation:
15) -21
16) -11
17) 26
18) 23
19) -32
20) -20
21) 65
22) 420
23) 16
24) -13
25) 20
(I hope this helps!!)
12^2 + 5^2 = c^2
144+25=169
c=13m