1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gladu [14]
2 years ago
6

Ppppppllease help meeeeee :)

Mathematics
2 answers:
nekit [7.7K]2 years ago
5 0
I think is c because you just flipping the the letters and It should be the same answer ...but I’m not sure....
enyata [817]2 years ago
4 0
The answer is 76 there isn’t another number being included therefore it would be 76
answer=76
You might be interested in
What is 1.86 divided by 0.15 and why? ​
ch4aika [34]

Answer:

The answer is 12.4

Step-by-step explanation:

Because it is this way.

4 0
3 years ago
автобус прошел 220 км за 27/7 часа.Сколько километров пройдет автобус за 54/7часа с той же скоростью?
egoroff_w [7]

Отвечать:

440 км

Пошаговое объяснение:

Учитывая, что :

Пройденное расстояние за 27/7 часов = 220 км

Расстояние, которое необходимо преодолеть за 54/7 часов, составит x

Следовательно, мы можем настроить перекрестное умножение:

27/7 = 220

54/7 = х

Крест умножить

27/7 х = 220 * 54/7

27x / 7 = 11880/7

3.8571428x = 1697.1428

х = 1697,1428 / 3,8571428

х = 439,99999

x = 440 км

Таким образом, за 54/7 часов будет преодолено расстояние 440 км.

4 0
2 years ago
A coral reef grows 0.11m every week. How much does it grow in 15 weeks?
Vladimir [108]

you need to multiply .11 times 15

That answer is 1.65 m


Hope this helps

Brainliest is always appreciated : )


6 0
3 years ago
PLEASE HELP!! ILL GIVE BRAINLIEST
nata0808 [166]

Answer:

The answer is 14.28 feet squared

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Please help thank you so much!!!!!
mafiozo [28]

Answer:

Csc(60)

sin(330)

-4cot(-45)

Step-by-step explanation:

The cosen típic is not mant for use With this type of problem.

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Question in picture #22
    9·2 answers
  • You have 5 pounds and 10 ounces of laundry. Your washer has a capacity of 7 pounds. How many more ounces of laundry would you ne
    12·2 answers
  • Andre tried to solve the equation 1/4(x+12)=2 what was his mistake?
    13·1 answer
  • Sally's grocery store is selling eggs for $1.56 a dozen .what is the unit price per egg
    11·2 answers
  • 3 2/7 fraction that have the same value
    12·1 answer
  • Given the equation for the total surface area of a cylinder, solve for the height of the cylinder.
    12·2 answers
  • Mr. Jackson has a total of 12 employees. He wants to buy each employee 3 aprons that will cost $7.79 each, 1 cap that will cost
    9·2 answers
  • By visual inspection, determine the best-fitting regression model for the
    5·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through the points (3,0) and (-11,-15) ✨
    6·2 answers
  • Please help.<br> Algebra.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!