1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Murrr4er [49]
3 years ago
6

What is (x+3)+(2xx+-5

Mathematics
1 answer:
Elan Coil [88]3 years ago
6 0
Ummm, here. 6x^2 - 15x I hope you got a good score!
You might be interested in
.A radio station sends a signal in a circular
vladimir1956 [14]

Answer:

52,249.6

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
A supermarket sells milk in two sizes: 4-pint
Lesechka [4]

Find the unit rate by dividing price by total units:

0.98 / 4 pints = 0.245 per pint

1.46/ 6 pints = 0.243 per pint

The 6 pint size has a lower price per point so it is the better deal.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ed and Sally are taking a tour of Paris. There are 3 different types of tours (walking tour, bike tour, and trolley tour) and 2
nataly862011 [7]

Answer: Sally only

You’re welcome

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is an algebraic expression for the word phrase the product of 11 and a number s?
Rainbow [258]
" the product " means multiply

11 * s or 11s <== ur expression
3 0
3 years ago
What is 5x(12.28) +30/2
scoundrel [369]

Answer:

its 61.4x+15

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help filling in blanks on this question.
    14·1 answer
  • A=2BD+2BC solve for B
    8·2 answers
  • Please answer this I really need help
    12·1 answer
  • Find the product<br> 532.6 x 8.53<br> I need to show work
    5·1 answer
  • Please help!!!!!!!!!
    8·1 answer
  • 3/4 of the class like dogs. 1/6 of the class like cats. what fraction of the class like either cats or dogs?
    5·2 answers
  • Lauryn grew p tomato plants. Padma grew 5 fewer than 3 times the number Lauryn grew. Kent grew 6 more than 4 times the number La
    6·1 answer
  • Last month you spent ​$40 on clothing. This month you spent ​120% of what you spent last month. Set up a proportion to model thi
    8·1 answer
  • Is (3,8) a solution to the inequality 14x + 12y = 12?
    9·1 answer
  • Help me with this please
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!