1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
victus00 [196]
2 years ago
7

Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?

Mathematics
1 answer:
bazaltina [42]2 years ago
3 0

Answer:

the answere is $0.05 per ounce

You might be interested in
Pls help this should be easy for u guys
Delvig [45]

Answer:

84.823

Step-by-step explanation:

volume = 1/3 (pi)(r2)(H)

6 0
2 years ago
A larger number is twelve more<br>than a smaller. Their sum is<br>84. Find the numbers.​
Elenna [48]

Answer:  bigger number is 48 and smaller number is 36

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the angle of 1,2,3, and 4?​
Kisachek [45]

Answer:

1=72

2=36

3=36

4=54

4 0
2 years ago
PLEASE HELP!!<br><br> what is the arrow pointing to? (l<br><br> CHECK THE PHOTO
evablogger [386]

Answer:

3.7

Step-by-step explanation:

each tick represents .1 unit

7 0
3 years ago
Why did farmer john ask the sumpermark manger where the overralls were
Alexeev081 [22]

Answer:

Because the store claimed to have the best overall prices

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the inverse of the given function f(x) =2^x+6
    12·1 answer
  • Book is in the shape of a right rectangular prism. It measures 8 1/2 inches tall, 7 inches wide, and 2 1/2 inches thick.
    9·1 answer
  • A grapefruit is 8% heavier than an orange, and an apple is 10% lighter than the orange.
    8·1 answer
  • A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 9 feet above the ground with an initial velocity of 88 feet pe
    13·1 answer
  • Y=1.9x+2.5 what does this equal
    6·2 answers
  • 135=18h what is the missing height
    12·2 answers
  • do yall ever just get into a terrible mood and yoy dont know how you got into it but you are and now you yell at averyone and th
    13·1 answer
  • Multi variable calc question on differentiability
    6·1 answer
  • Does y=-x+5 have one solution, no solution, or infinite solutions?
    8·2 answers
  • A new car is purchased for 27,000 dollars. The value of the car depreciates at a rate of 6% per year. Which equation represents
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!