1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ymorist [56]
3 years ago
14

Kristin bought a quart of yogurt for $3.80. How much does the yogurt cost per cup?

Mathematics
1 answer:
Lena [83]3 years ago
8 0

Answer:

the answer is a

Step-by-step explanation:

you have to 3.80÷4=0.95

You might be interested in
NEED ASAP
netineya [11]

Answer:

Supplementary

Step-by-step explanation:

135+45 =180

So Option C

3 0
2 years ago
The diameter of a circle is 4 inches. What is the area ? Give the exact answer in the simplest form.
pychu [463]

Answer:

50.27

Step-by-step explanation:

the formula the find the are of a cricle is A = pie r^2

pi · 4^2

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Someone please help out
TiliK225 [7]

Answer:

tell me what pdf download that is and I will help you

5 0
2 years ago
ONLY 1% OF PEOPLE GET THIS RIGHT AND One rabbit saw six elephants while he was going to the river. Each elephant saw two monkeys
Dvinal [7]

Answer:

31 animals

Step-by-step explanation:

1 rabbit + 6 elephants + 6*2=12monkeys + 12 parrots = 31 animals

5 0
3 years ago
Please answer this question only if you know it!
rusak2 [61]

i believe that the answer is b (but it could be c) pls consider what the other person that answers it says

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help it is worth a lot of points.... i really need to get this right
    14·2 answers
  • to complete the paper Molly must been 2 hours on research and 1 hour writing each page use the Expression to evaluate the number
    5·2 answers
  • A 5 lb. bag of organic all-purpose flour costs $6.76. What is the unit price? _ per pound
    12·2 answers
  • The given series has six terms. what is the sum of the terms of the series? 10 + 25 + 40 + . . . + 85
    8·2 answers
  • write an equation for the sentence. (Do not use any spaces) six times the sum of a number and five is 16​
    15·2 answers
  • We are told 5 miles is 8 km. <br> Convert 32 km to miles.
    10·2 answers
  • Mr Watkins needs to buy some oil for his central heating, Mr
    9·1 answer
  • Need help please don't know this
    12·1 answer
  • Write the sentence as a proportion.
    11·1 answer
  • HELP ME: A camera usually sells for $68. Because it was slightly damaged, it sold for $59.90, what was the rate of the discount
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!