Add the amount of choices, and divide by the number of customers surveyed.
40 + 32 + 8 + 20 = 100
40 customers were surveyed
100/40 = 2.5
The average number should be D) 2.5
hope this helps
Answer:
Greater than or equal to.
Step-by-step explanation:
Answer:
a. 6Pack of paint brushes for $12.99
b. 5 classes for $64.99
c. 12 pack of paper plates
Step-by-step explanation:
a.
I could buy a 6 pack of paint brushes for $ 12.99
or
buy 6 individual brushes for the price of $ 2.19 each.
6 x $2.19 = $13.14
first option is cheaper
b.
10 classes for s total of $150
$150 ÷ 10 = $15 (price per class)
5 classes for $64.99
$64.99 ÷ 5 = $12.998 (price per class)
c.
12 pack of paper plates for $2.29
25 pack for $4.99
$2.29 ÷ 12 = $0.1908 (price of one plate)
$4.99 ÷ 25 = $0.1996 (price for one plate)
Answer:
The answer is 9.
Step-by-step explanation:
Because 7 + 9 + 11 + 13 = 40, 9 is the 2nd number in the problem.
Answer: 20.5 units
Step-by-step explanation:
P=Perimeter
JI=3-(-3)
JI=3+3
JI=6
IK=7-1
IK=6
JK=(6^2+6^2)^1/2 ==> Distance Formula
JK=(36+36)^1/2
JK=(2*36)^1/2
JK=6(2)^1/2
P=JI+IK+JK
P=6+6+6(2)^1/2
P=12+6(2)^1/2
P=20.485 units
P=20.5 units