1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
never [62]
2 years ago
7

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $3.80. How much does one orange cost?

Mathematics
1 answer:
grin007 [14]2 years ago
7 0

Answer:

95 cents

Step-by-step explanation:

3.80/4 = 0.95

You might be interested in
Solve using the substitution method. Show steps please.
rusak2 [61]

Answer:

X=1, Y=4

Step-by-step explanation:

IN THE ATTACHED FILE

7 0
2 years ago
PLEASE HELPPPPP!!!!!!!!!!!!!!! SHOW WORK
larisa [96]

Answer:

  • 17. A. 180 in²
  • 18. B. 234 in²

Step-by-step explanation:

#17

<u>Total surface area is:</u>

  • A = 8(3*2 + 6*2) + 2(3*6) = 180 in²

Correct option is A

#18

<u>Total surface area is:</u>

  • A = 2(9*9) + 4(2*9) = 234 in²

Correct option is B

5 0
2 years ago
Can someone help me pls
creativ13 [48]

Answer:

69

Step-by-step explanation:

caculator

69 hahahahahahaha

5 0
2 years ago
LAST QUESTION SEND HELP!!!!
dangina [55]
The answer is D. because you use Pythagoreans theory and do 12^2+23^2 which equals 673, then you root it and get 26. 
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A support cable connects the top of a bridge tower to the road at a point 200.7 feet away from the center of the bridge tower
andrey2020 [161]
Helen jwhwjwj jwjwjwjw jwjwjwj where
4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLZ ANSWER QUICKLY, WILL GIVE THE BRAINLIEST AND 25 POINTS!
    5·2 answers
  • Solve x2 + 5x = −6. (6 points)
    13·2 answers
  • The length of a rectangle is 5 cm greater than its width. The perimeter is 42 cm. What are the dimensions of the rectangle.
    13·1 answer
  • VX<br> What is the area of the parallelogram?<br> 18 cm<br> 28 cm. <br> 36 cm<br> 45 cm
    13·1 answer
  • What is the slope of the line graphed by the equation 3y = 2x + 3?
    7·2 answers
  • HELP PLEASE ILL GIVE BRAINLIEST!
    6·2 answers
  • Help me answer b. c. I need help:(
    10·2 answers
  • A small bus charges $3.50 per person for a ride from the train station to a concert. The bus will run if at least 3 people take
    9·1 answer
  • ► Play<br> Laila ran in a 10 kilometer race. About how many miles did run
    11·1 answer
  • Evelyn has a summer babysitting job that pays $12 per hour. She wants to know how many hours she has to babysit to afford a new
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!