1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vlada-n [284]
2 years ago
14

Which one is correct?

Mathematics
2 answers:
koban [17]2 years ago
4 0
3...................
vladimir1956 [14]2 years ago
3 0

Answer:

3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
3. You want to leave a tip for a meal that
Rasek [7]

Answer:

17%

Step-by-step explanation:

3/17.95 = 0.167

0.167 × 100 = 16.7 *rounding to 17

12.95 × 0.17 = 3.0515

5 0
3 years ago
Benito made punch with 26 ounces of grape juice, 38 ounces of apple juice, and 52 ounces of lemon sparkling water. Then he made
natita [175]
  26
  38
+52
---------
  116

Add all of the numbers because they are like-terms (because they are all ounces)

he made 8 ounce servings, so    116/8 = 14.5  there are 4 ounces left
6 0
3 years ago
3) Veronica traveled 126 miles on 3 gallons of gas. On another trip she traveled 210 miles on 5 gallons of gas. Find the unit ra
Goshia [24]
The answer is 42 mpg, all you need to do is divide 126/3 or 210/5 and they both equal 42.
8 0
3 years ago
Help ........................................................
lakkis [162]
The correct answer is D
Hope this helped :)
3 0
3 years ago
Una gruesa de lapices(144 unidades) cuesta $6.800. Cuanto cuestan 450 lapices
irina [24]
Write and solve an equation of ratios:

$6,800                x
------------- = --------------
144 units       450 units

Then 144x = 3060000, or x = $21,250 (answer)
3 0
2 years ago
Other questions:
  • What is the multiplicative inverse of the sum of 1/3 + 1/5 ? Express in simplest form
    11·1 answer
  • 20 POINTS!!!
    15·2 answers
  • What is a + 1/10 = 5/10 (need fast)
    11·2 answers
  • The first part of the question is Morita works in a florist ship and makes flower arrangements. She puts 10 flowers in each vase
    9·2 answers
  • Tanya is considering obtaining a loan. Which benefit will Tanya receive if she makes a down payment when she obtains the loan?
    6·1 answer
  • What is the value of x.<br> Will mark Brainlyist if it’s the correct answer. <br> Please help!
    9·1 answer
  • I need some help!lol
    12·1 answer
  • In 2005, Lee began working as a nurse anesthetist with a taxable income of $119,000. The Medicare tax was 1.45% and the Social S
    15·1 answer
  • 4 pounds of jelly beans for $6. What is the unit rate?
    5·2 answers
  • Emma spent $44.95 on 5 dozen bagels. which equation models the situation with d, the price in dollars, of one dozen bagels
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!