it takes 3 years.formula interest =PRT/100 so its 252 =1200 times 7 times T all over 100 then multiply by 100 both sides to get 25200=8400T devide by 8400 both sides to get 3
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
ANSWER:
As we know that,
Volume of triangular prism = 1/2Bh
1/2 × (5)² × 8
1/2 × 25 × 8
100cm³.
Answer:
Norton's
Step-by-step explanation:
Suppose that the down payment of Mazzeo's store = 1/3 on all installment purchases
Whereas Norton's depot required 30% down payment on installment purchases.
1/3 is fractional value of 33.33%.
therefore, Norton's Store's down payment rate is lower than that of Mazzeo's store.