Answer:

Step-by-step explanation:
The surface area of the cone shaped roof is:


The cost of roofing per square feet is: (USD stands for US dollar)


Divide the price by amount to find out how much each costs. multiply that by 9. 4 (divided by) 8 = .5, or 50cents. each apple is 50cents. multiply .50 by 9. It costs 4.50. Hope this helps
Answer: 7/10
Step-by-step explanation:
First you add the total number of marbles. Then, you take the total number of blue marbles, and make that your denominator. The total number of marbles is your numerator.
Answer:
tHE ANSWER IS PIC
Step-by-step explanation: