1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andre [41]
2 years ago
6

PLEASE SOMEONE DO THE QUESTION FOR ME PLS ILL GIVE BRAINLIEST!!

Mathematics
2 answers:
dybincka [34]2 years ago
7 0

Answer:

28/100

55/100

40/100

50/100

Step-by-step explanation:

dusya [7]2 years ago
3 0

Answer:

1. \frac{28}{100}

2.\frac{55}{100}

3.\frac{40}{100}

4. \frac{50}{100}

Step-by-step explanation:

Divide each denominator by 100 and then multiply that answer by the numerator

1.

100÷50=2

2·14=28

2.

100÷40=2.5

2.5·22=55

3.

100÷25=4

4·10=40

4.

100÷20=5

5·10=50

You might be interested in
Please help I'm trying to get a A​
natka813 [3]

Answer:

Im pretty sure the answer is A beacause all the other options seem to be wrong

Step-by-step explanation:

please mark brainliest

7 0
2 years ago
Help me the question 1 in my picture
Effectus [21]

Answer:

Number 1 is b

I found the answer on a website

6 0
2 years ago
A plumbing company charges an initial fee of $50, plus an additional $26 per hour of service. A second company charges an initia
torisob [31]
The answer is C. You pay $128 in the third hour for both. Hope this helped
3 0
2 years ago
Find the cost per roll if a bag of five lunch rolls is $2.50.
Andru [333]
<h3><u><em>My friends the answer is:</em></u></h3><h3><u><em>If 1 lunch =$2.50 </em></u></h3><h3><u><em> 2 lunches = $5.00 (2.50x2) </em></u></h3><h3><u><em> 3 lunches =$7.50 </em></u></h3><h3><u><em> 4 lunches =$10.00 </em></u></h3><h3><u><em> 5 lunches= $12.50 </em></u></h3><h3><u><em> Just add $2.50</em></u></h3>
5 0
2 years ago
WILL MARK BRAINLIEST Determine the length of LP​
artcher [175]

Answer:

<h2>12 </h2>

Step-by-step explanation:

<h2>2.5x = 30</h2><h2>x = 30 / 2.5</h2><h2>x = 12</h2>
6 0
2 years ago
Other questions:
  • Two numbers multiply together to make 8 but add together to make 6. What are the two numbers?
    6·1 answer
  • [ Please help ] The graph of a function f(x) is shown below.
    11·1 answer
  • Ryan bought a book for $3.12 and a pencil for $0.98. He paid with a $5 bill. About how much change will he receive
    6·1 answer
  • A group of student are involved in a after school club are playing games
    7·2 answers
  • O.12 rouded to nearest tenth
    7·2 answers
  • Solve for x <br><br> 9 = x/12
    9·2 answers
  • Venus buys 13 CDs at 18.99 each. How much does she spend on CDs?
    8·1 answer
  • Find P, Q, R, S<br><br> I need really need help
    9·1 answer
  • For this graph, mark the statements that are true.
    15·2 answers
  • Write the fraction that represents her constant speed, C, if she walks y miles in 10 mil
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!