Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Question one:A
Question 2: C
5-6x=2+7x
+6x +6x
5=2+13x
-2 -2
3=13x
3/3= 13/3
x=4.33
Answer:I would rather be playing Minecraft
Step-by-step explanation:
I like Minecraft
Answer:
A and D
Step-by-step explanation: