The cost of the roll = 125 * 45 = 5625 cents
5625 / 100 = 56.25 $
Answer:
Slope: −14y-intercept: (0,1)
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
3c + 5w = 16
6c + 2w = 22
-6c - 10w = -32
6c + 2w = 22
-8w = -10
w = 10/8 = 5/4 = $1.25 per lb
3c + 5(1.25) = 16
3c + 6.25 = 16
3c = 9.75
c = $3.25 per lb
Answer:
53 Meters.
Step-by-step explanation:
34*34 + 41*41 = 2837.
1156 + 1681 = 2837.
The square root of 2837 would be your answer.
34*34 + 41*41 = 53.26349 * 53.26349
a*a + b*b = c*c.
a² + b² = c².