1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nimfa-mama [501]
3 years ago
14

0645 + 0745 answer in military time

Mathematics
1 answer:
const2013 [10]3 years ago
6 0

Answer:

1390

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solve the following equations<br> 2a + 5 = 9a – 16
vitfil [10]
  2*a+5-(9*a-16)=0 witch equals <span> a=3</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
80 miles in 2 hours ratio
Charra [1.4K]

80:2

80 divided by 2 ... which gets you 40. About 40 miles an hour.

Your ratio: 80:2

3 0
4 years ago
Rectangle A has side lengths measuring 4 inches and 9 inches. Rectangle B is similar to rectangle A but has side lengths three t
Bess [88]
The answer is c. 78 square inches.

- you take both 4 and 9, multiply them by 3 which would give you 12 and 27. then you add 27 twice and 12 twice, together and get 78.
8 0
3 years ago
If A || B and B Y, then__<br><br> A. X|A<br> B. A|Y<br> C. X||Y<br> D. A||Y
hjlf

Answer: D. A || Y

Hope this helps!

3 0
2 years ago
Compare the rates to find which is the better value.<br> ​$60 for 100 flyers or ​$95 for 250 flyers
Elis [28]
95 is the better deal it’s only 35 more bucks and you get 150 more.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Factor -8x^3-2x^2-12x-12x-3
    13·1 answer
  • A computer is on sale for $1600, which is a 20% discount off the regular price. what is the regular price
    14·1 answer
  • What is the answer to this question?
    5·2 answers
  • Given two vectors a⃗ =−2.00i^+3.00j^+4.00k^ and b⃗ =3.00i^+1.00j^−3.00k^. Obtain a unit vector perpendicular to these two vector
    13·1 answer
  • jon spent 1/4 of his vacation budget on food and 2/3 of his budget on hotels. He spends $242 on food and hotels. What is Jon's v
    14·1 answer
  • What ratio is equivalent to 12:13
    11·2 answers
  • What is the value of x? x−16=8 Enter your answer in the box in simplest form.
    14·2 answers
  • Evaluate the following expression.
    8·1 answer
  • the location of X Y is shown in the coordinate plan which of the following is closest to the length of X Y​
    14·1 answer
  • The students in Mr. T's classes wrote down the number of minutes they spent doing chores at home over a one week period:
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!