Answer:

Step-by-step explanation:

12*$.73=$8.76-$7.68=$1.08 So it is $1.08 cheaper to buy it by the case.
Hope that helps.
Answer:
7
Step-by-step explanation:
4-(-3)=
4+3=
7
Answer:
it is 6 days
Step-by-step explanation:
Answer: 1, 3, and 4 can form triangles. The rest can not.
Step-by-step explanation:
on triangles 1, 3, and 4, the 2 smaller sides added together are greater than the longer side.