1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sashaice [31]
3 years ago
11

> Mrs. Price purchases 24 tickets for the students

Mathematics
1 answer:
Klio2033 [76]3 years ago
5 0

Since pace varies from classroom to classroom, feel free to select the ... as the Student version with the answers provided for your reference. ... Write an addition expression for the temperature relative to when Iko ... from 0 to 4, then draw an arrow 8 units to the left from 4 to 24. ... The original price is $612.

the answer $612.

You might be interested in
PLZ HELP URGENT
Taya2010 [7]

Answer:

Larceny is a specific intent crime against possession not ownership. Exceptions that exculpate (reasonable or unreasonable): Claim of Right, ...

Step-by-step explanation:

Robbery, like theft, involves taking someone's property without the owner's consent, but it has some elements that theft doesn't require. Robbery

8 0
2 years ago
Help I'll give brainliest!!!
natka813 [3]

Answer:

It’s (-3, -4)

Step-by-step

I did this program too.

6 0
3 years ago
Help and show work that will make my day ❤️
kolezko [41]
H equals 30 because 3 times 6 is 18 so 5 times 6 is 30
7 0
3 years ago
The box plots below show the lifespan, in months, of laptop batteries manufactured by four companies:
melomori [17]

I see 2 answers here. Company C and D at 8 months... (Companies A and B at 5 months)

Explanation:

I took the Maximum and subtracted it by the Minimum.

Ex. Company D: 27 (Max) - 19 (Min) = 8 months

8 0
2 years ago
Can someone help with these problems thanks
timofeeve [1]

Answer:

a. 5 cm

b. 5.2 cm

c. 3.25 in.

d. 2.5 in.

Step-by-step explanation:

Can I pretty please get Brainliest it would help out alot =)

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins
    7·2 answers
  • The line x = 6 is:<br> A. Cannot be determined<br> B. Horizontal<br> C. Neither<br> D. Vertical
    10·1 answer
  • 2.
    5·2 answers
  • Maria spent 4/7 of her money on a book and saved the rest. What fraction of her money did Maria save?
    5·2 answers
  • What is the domain of the square root function graphed below?
    6·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!!
    9·1 answer
  • Help please can someone break these problems down for me so I can show my son thanks in advance!:)
    15·2 answers
  • 3. Which ordered pair is the solution to the following system of equations?<br> y = x + 4<br> x+y=2
    10·1 answer
  • What is the slope and the y-intercept.
    11·1 answer
  • Evaluate the expression when a is -5 and y is 7<br> a-5y
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!