1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Roman55 [17]
4 years ago
13

It takes 20 hours and $400 to interview a candidate

Mathematics
1 answer:
erma4kov [3.2K]4 years ago
3 0

Answer:

Not sure what this question is asking but for the hourly rate, the answer is $20.

Step-by-step explanation:

You can write an equation as 20x=400.

Simply solve it by dividing each side by 20 to find the hourly rate in dollars per hour.

You get x=20 as your answer so 20 dollars per hour!

Hope this helps! :)

You might be interested in
Arrange from least to greatest 3,-3, 1, -5, 0, -2, -1, 4, 6.
Darina [25.2K]

Answer:

Step-by-step explanation:

-5,-3,-2,-1,0,1,3,4,6

8 0
3 years ago
What is the cost of one cranberry and one banana nut muffin?
Bezzdna [24]
So for the cranberry muffin, for every 12 (a dozen) it's $3
Banana nut muffin: for every 12, it's $4.32
take the $3 and divide it by 12 which is $0.25 for every cranberry muffin
take $4.32 divide by 12 and you get $0.36 for every banana nut muffin
so $0.25 + $0.36 = $0.61
Therefore the answer is B
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Olaf needs a total of 3 cups of sugar to make 4 cakes. Write and solve an equation to find the number of cups of sugar he needs
irinina [24]

Answer:

3/4 cup

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Express 1 cm3 in m3 please help ​
Oksana_A [137]

Answer:

1E-6 m^3 or 0.000001 m^3

Step-by-step explanation:

1cm^3 = 1cm*1cm*1cm

1m^3 = 100cm*100cm*100cm = 1000000 cm^3

1/1000000 = 1E-6 m^3

Leave a like and mark brainliest if this helped

Leave a like and mark brainliest if this helped

7 0
3 years ago
Please please please help
Elina [12.6K]
Median of (72 82 92 93 94 97 98 102)
Median: 93.5
MAD : 7.125

Median of ( 53 59 64 65 65 66 67 69)
Median : 65
MAD : 3.75
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Help me please thank you
    5·2 answers
  • Please solve both of these questions
    10·1 answer
  • Write the point-slope equation of the line that goes through (5, 3) with a slope of -12.
    8·2 answers
  • What is 5(2x - 7) = step by step equation need please and thank you
    6·1 answer
  • Please answer !!!!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • Jamal has a new business as a financial consultant. He uses the formula y = 1,500x + 500 as a starting point for new customers.
    10·1 answer
  • A 3-yard roll of wrapping paper costs $13.14. What is the price per foot?​
    8·1 answer
  • Factor this polynomial completely.<br> x2 - 81
    15·1 answer
  • What is the reciprocal of -11/30
    6·1 answer
  • What does product of prime numbers mean​
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!