Answer:
40
Step-by-step explanation:
![\left[\begin{array}{ccc}a&b\\c&d\end{array}\right] = ad-bc](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cleft%5B%5Cbegin%7Barray%7D%7Bccc%7Da%26b%5C%5Cc%26d%5Cend%7Barray%7D%5Cright%5D%20%3D%20ad-bc)
Answer:
(1.6, 7.02)
Step-by-step explanation:
5 more brainliest for expert : )
Step-by-step explanation:
6/15 = 12/30 = 24/60 = 48/75
Answer:
15
Step-by-step explanation:
the common ratio is 1/2 so you do 30(1/2)
30(1/2)=15
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents