1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Minchanka [31]
3 years ago
11

What is the value of x and the length of segment DE?

Mathematics
2 answers:
Oduvanchick [21]3 years ago
6 0

Answer:

X= 6.6

Length of de = 16.2

Step-by-step explanation:

kaheart [24]3 years ago
3 0

My reactions to this:

???

My notes to you:

This is confusing... (At least for me it is...)

You might be interested in
Please help me. I need to finish this!
kkurt [141]

Answer:

3x + 19 = 10x - 23

7x = 42

X = 6

180 - (2×37) = 106

3 0
3 years ago
Brainlist!
lisov135 [29]
D. <span>4(x) represents the total length of all four coffee table legs.</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the median !!! help!! alegbra 2. marking brainliest
dedylja [7]

Answer:

The answer is 8.5

Step-by-step explanation:

Just list all the numbers and cross them out one by one.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Marcus makes punch that is 1/4 cranberry juice which two fractions are equivalent To 1/4
balu736 [363]
The answer is 2/8 and 4/12 because if you times the 1/4 equation by 2 you would get 2/8 and then times 1/4 by 3 then you would get 4/12

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
A model with 12 squares labeled exact value and 3 squares labeled error. A model with 18 squares labeled exact value and 3 squar
Shtirlitz [24]

Answer:

a,c,e

Step-by-step explanation:

on edge-

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following is the factored form of the given equation?
    5·2 answers
  • Is 0.07 x 10 equivalent 0.07
    8·2 answers
  • A pizzeria sold $200 worth of pepperoni pizza on Tuesday. On Wednesday, the pizzeria made 1/10 fewer sales than Tuesday how much
    12·2 answers
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • Answer the Question <br><br> [7 x ( 78 x 3) - 6] Remember PEMDAS
    12·1 answer
  • Which of the following expressions is equal to 1 divided by 16
    5·2 answers
  • The NYC subway system has a total of 850 miles of train tracks, and a NYC subway train has an average speed of 17.4 mph. If you
    7·1 answer
  • What is the y-intercept of f(x) = 1 + log2(11x + 4)?
    8·1 answer
  • James paid off the loan on his motorboat in the year 2006. He originally borrowed $6500 to buy the boat, but with simple annual
    10·1 answer
  • A student entering a doctoral program in educational psychology is required to select courses from the list of courses provided
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!