Answer:
y - 1 = 1( x -11)
Step-by-step explanation:
I hope this helps you out!
2 oranges cost $2 . $9 - $2 = $7
then 12 apply of Lisa and 6 apples of Jeremy
= 18 ÷ 7 = 2.57. $2.57 for 6 apples
2.57 ÷ 6 = 0.43 each apple
Multiply
2
2
by
5
5
.
x
5
+
10
x
4
+
10
x
3
⋅
2
2
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
10
x
3
⋅
2
2
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
Raise
2
2
to the power of
2
2
.
x
5
+
10
x
4
+
10
x
3
⋅
4
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
10
x
3
⋅
4
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
Multiply
4
4
by
10
10
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
10
x
2
⋅
2
3
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
Raise
2
2
to the power of
3
3
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
10
x
2
⋅
8
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
10
x
2
⋅
8
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
Multiply
8
8
by
10
10
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
5
x
⋅
2
4
+
2
5
Raise
2
2
to the power of
4
4
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
5
x
⋅
16
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
5
x
⋅
16
+
2
5
Multiply
16
16
by
5
5
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
80
x
+
2
5
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
80
x
+
2
5
Raise
2
2
to the power of
5
5
.
x
5
+
10
x
4
+
40
x
3
+
80
x
2
+
80
x
+
32
Answer:
13: 30
Step-by-step explanation:
All you have to do is make sure that you put the ice skating fist because that is the one that the question mentioned first. Hope this helps :)
They need 64 pieces for each of them to receive four slices.