Answer:
Step-by-step explanation:
First it base times height times (1/2)
The base is 7 boxes
The height is 5 boxes
A=(7)(5)(1/2)
A=(35)(1/2)
A=17.5
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80
Answer:
-2 13/1000
Step-by-step explanation:
Answer:
a=13m
Step-by-step explanation:
that's it in the picture