The equation is <span>y = -x + 2</span>
3x^2 * 4x^3 = 12x^5
Answer is degree 5
Answer:
No he does not
Step-by-step explanation:
158 / 60 = 2.63
which is about a 3 hour long movie.
Answer:
360 feet
Step-by-step explanation:
multiple 6 by 12 to get the area of the individual plot of land given to a single worker.
Then multiply by 5 for all 5 workers getting the same plot of land.
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive