1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pshichka [43]
3 years ago
6

Which of the following graphs shows a linear function?

Mathematics
2 answers:
padilas [110]3 years ago
6 0

Answer:

graph w.

Step-by-step explanation:

because its linear

Bad White [126]3 years ago
3 0

Answer:

Graph W only. But be careful it is not directly proporotional.

You might be interested in
How do i graph q is greater than -1.3 on a number line
kompoz [17]

Answer:

an open circle on -1.3 on the line and draw a line to the right with an arrow.

Step-by-step explanation:

On your number line, draw an open circle on -1.3 and then draw a line on the number line going to the right and ending with an arrow at the end.  The open circle means that it is that starting point, but is not equal to it.

5 0
3 years ago
What is 17/12 as a mixed fraction
kozerog [31]

Answer: 1 5/12

Step-by-step explanation:

Divide 17 by 12

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The ratio of girls to boys in Liza’s classroom is 5
alexira [117]
There are 15 girls in the classroom
6 0
3 years ago
What is the simplest form of this expression?
Dimas [21]

Answer:

(4-m-1)-5

Remove the bracket

= 4-m-1-5

= -2-m

Hope this helps.

7 0
4 years ago
Which multimedia sources are best for a student writing a research paper on childhood obesity? Check all that apply.
seropon [69]

Answer:

The answer is 1&2  

Step-by-step explanation:

1.) and documentary is one of the best resource if you have nothing. but if all else fails talk to a doctor they will help you.

Hope this helps :) :) :) :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If something cost $15 and u have a 30% off how much will it cost
    5·1 answer
  • If 4/5 of the population of a certain town is considered to be middle class and the population of the town is 2,000,how many peo
    10·1 answer
  • 3. Write out the prime factor of the following numbers.<br> a. 15<br> b. 21<br> C. 38<br> d. 42
    6·1 answer
  • Pls help with 7 and 8 pls thanks
    8·1 answer
  • What Is 5/6÷3/4 ? <br>Please help​
    10·2 answers
  • Nick (austin?) spends $12 to buy 16 oranges how much dose Nick (austin?) spend per orange
    13·2 answers
  • PLS help guys dont do it for the points and you have to find the sum
    15·2 answers
  • Which equation can be used to check whether 1/8 divided 6= 1/48?
    13·2 answers
  • when the Dixon family traded in their old car, it had 53,790 miles on it. they had the car for 8.25 years. on average, how many
    6·1 answer
  • 8 cupcakes cost $32. What is the unit cost per cupcake?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!