Answer:
7
Step-by-step explanation:
mean is average of the numbers
add all values then divide by the numbers
(1+5+8+10+11) / 5
35 / 5 = 7
21. Broooooo, This is baby stuff!
Answer:
It's the chemical because they have to work with dangerous stuff.
Answer:
Price per ounce is $0.062
Step-by-step explanation:
Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce
Firstly, we need the total ounce value
1 pound = 16 ounce
so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces
So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces
So 40 ounces = $2.48
price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce
Answer:

Step-by-step explanation:
we know that
When we compare positive fractions with the same numerator, the largest rational number will be the fraction with the lowest denominator
In this problem we have
and 
Both numerator are equal
Compare the denominators

therefore
is the largest rational number