1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paladinen [302]
2 years ago
15

Bars of soap come in packages of 6 and packages of 20. The 6-bar pack costs $7.86, and the 20-bar pack costs $25.00. Which is th

e better deal? What is the price per bar of the better deal?
Mathematics
1 answer:
victus00 [196]2 years ago
6 0

Answer:

mayn im just gettin points

Step-by-step explanation:

sorry other people :) :(

You might be interested in
Drag and drop the number to match the division problem to its quotient.
enyata [817]

C I'm using the calculator and the other ones don't make sense

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bike shop sells you a bicycle for $63 and a helmet for $21. The total cost is 150% of what the shop spent originally. How much
marshall27 [118]
The bike shop made $28 dollars profit. First, you add the cost of the bike and the cost of the helmet, which is $84. Then you divide that by 150 to get what 1% would be, which is .56. Then you multiply that by 50%, which is the part of the price that the shop profited, which is $28.
7 0
3 years ago
1+2=21, 2+3=36,3+4=43,4+5=?
Anni [7]

1+2=21, 2+3=36, 3+4=43, 4+5=52.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mark and his 3 friends agreed to join the School’s talent show. They then decided how to pick the song that they will sing for t
laiz [17]

Answer:

  • 1/6

Step-by-step explanation:

In order to get to choose the song Mark needs to roll a 1 since a 2 is the smallest number already rolled.

<u>Probability of rolling a 1 is:</u>

  • P(1) = 1/6
8 0
3 years ago
F m 1=7x and m 4=3x+20 what is the m 2
djyliett [7]
M2=5x+10
.................
4 0
2 years ago
Other questions:
  • Write an equation of the line that passes through the points (5, -7) and (3, -1).
    9·1 answer
  • translate this verbal expression to a algebraic expression eight more than six times a number added to one more than nine times
    7·1 answer
  • Joy makes $13 an hour at work. Write a function that represents his pay for each day of work
    12·2 answers
  • If prices increase at a monthly rate of 3.53.5​%, by what percentage do they increase in a​ year?
    10·1 answer
  • Number of acute, obtuse and right angles inside each shape
    11·2 answers
  • I NEED HELP can anyone help me, please??
    14·2 answers
  • -3x(x + y) +5y<br> if x=2 <br> y= -5
    6·2 answers
  • 32/a = 12.8/5.6<br><br> Pls show work for brainest <br> (Question worth 12 points)
    8·1 answer
  • Consider the diagram and the paragraph proof below.
    10·2 answers
  • Peter increased the amount of crunches he did from 32 to 36. By what percentage did Peter increase the amount of crunches he com
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!