An 8-cup bucket of paint costs $14.24. What is the price per pint?
2 answers:
Step-by-step explanation:
8 cup bracket of paint coats
⠀
per paint backet costs=
⠀
⠀
Answer:
1.78$
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
or
Step-by-step explanation:
Add the exponent two to both sides. After adding -2 and 2 you get 0 and any number raised to the zero power is one. And 4 plus two is 6
=
Answer:

Step-by-step explanation:
= 
2*(pq)= 2(
)= 
-3
= -3
= 
=
=

Answer:
anwer a
2 times 9 equals to 18
Answer:
240000000
Step-by-step explanation:
3*80000000
=240000000
Answer:
You <u>solve</u> the equation.
Step-by-step explanation:
The process of finding variable values that make the equation true is called <em>solving</em> the equation.