1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andre45 [30]
3 years ago
6

This list shows the numbers of rocks each member of a rock collection club owns.

Mathematics
1 answer:
Nana76 [90]3 years ago
6 0
The answer: 23

Because 26 the largest number minus 3 the smallest number is 23
You might be interested in
How much would $100 invested at 8% intrest compounded annually be worth after 15 years? round your answer to the nearest cent. d
frosja888 [35]
Our P = 100, r = .08, n = 1 (annually means once a year), and t = 15.  Filling in accordingly, we have A(t)=100(1+ \frac{.08}{1})^{(1)(15)}.  Simplifying a bit gives us  A(t)=100(1+.08)^{15}  and  A(t)=100(1.08)^{15}.  Raising that number inside the parenthesis to the 15th power gives us  A(t)=100(3.172169114).  Multiplying to finish means that A(t) = $317.22
3 0
3 years ago
Write these numbers in order of size. <br><br> start with the smallest number. 75% 7/8 0.25 1/2 2/3
Step2247 [10]
0.25,1/2,2/3,7/8,75%
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help plz plz plz
yan [13]

Step-by-step explanation:

The answer is

X=23

Hope it helpsss

8 0
2 years ago
What is the area that she paints
Andre45 [30]
To determine this, we need to multiply 8 by 36 and 3 by 4 to get the total area.
8 x 36 = 288
3 x 4 = 12

Subtract the two to get the total area she is painting.
288-12 = 276
Your total area is 276 sq ft.
Your answer is D.)
I hope this helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help and if you can please explain it well thank you
Ksju [112]

Answer:

there is a feature on this app where u can take a picture and it will give u the answer. i would suggest trying that because it is quite useful

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Nelson has been collecting he has collected 7 whole and 5 over 12 dozen marbles so far how many marbles are in his collection
    8·1 answer
  • A puzzle book cost $4.25. A NOVELCOST $9.70 more than the puzzle book. Which is the most reasonable estimate for the total cost
    9·2 answers
  • Lydia made $56,750 last year. She paid $1200 in student loan interest and made a $3000 contribution to her IRA. On her federal t
    8·2 answers
  • how do i solve the ratio of cats to dogs seen by a veterinarian in one day is 2 to 5. if a vet saw 40 dogs in one day how many c
    13·1 answer
  • A pack of 6 red pens cost £2.76 what is the price per pen
    10·2 answers
  • Marco read that a honeybee fly up to 2.548 meters per second.He rounded the number to 2.55 to which place value did marco round
    9·1 answer
  • Find the value of x that will make A||B.<br> A<br> B<br> 4x<br> 2x<br> X =<br> ?
    15·1 answer
  • Rafael earns $10.50 per hour helping his neighbor with their chores. He is curious how much money he will earn depending on the
    10·2 answers
  • What is the slope and y intercept of this line? y = -4x + 7
    15·2 answers
  • 10+x &gt; 17 solving one step inequalities
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!