1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Georgia [21]
3 years ago
11

Q.2. Separate the digits of the number "893451" as per National and

Mathematics
1 answer:
LuckyWell [14K]3 years ago
8 0

Answer:

imm a bit sorry I could only answer the international one as the national is equal to international place value system

Step-by-step explanation:

eight hundred ninety three thousand four hundred fifty one

hth tth th h t o

8 9 3 4 5 1

I hope you understand

You might be interested in
15 liters of water flow
Mariana [72]

Answer:

Step-by-step explanation:

Since 15 liters of water flow through a water pipe and enter a tank within 4.5 minutes, the same amount of water would flow through a similar pipe at the same time. Therefore, if two similar water pipes are used, the volume of water that would flow into the tank in 4.5 minutes is 15 × 2 = 30 liters

Therefore, the time it will take to pump 727.5 liters of water into a water tank using 2 similar water pipes is

(727.5 × 4.5)/30 = 109.125 minutes

5 0
3 years ago
Daniel and Sydney are getting high-speed Internet access at the same time. Daniel's provider charges $60 for installation and $4
Misha Larkins [42]

Answer:

5 months

Step-by-step explanation:

Daniel's provider charges $60 for installation and $45.95 per month. Sydney's provider has free installation and charges $57.95 per month

Let x = number of months

Daniel = 60 + 45.95x

Sydney = 0 + 57.95x

Equate both equations

60 + 45.95x = 0 + 57.95x

Collect like terms

60 - 0 =57.95x - 45.95x

60 = 12x

Divide both sides by 12

x = 60 / 12

= 5

x = 5 months

Daniel and Sydney would have paid the same amount for high-speed Internet service after 5 months

6 0
3 years ago
The cost (in dollars) of making N birthday cakes is represented by C=24n + 35. How many birthday cakes are made when the cost is
Troyanec [42]

C=24n + 35.

C= 395


395=24n+35


395-35=24n


360=24n


360/24=n


15=n


15units

5 0
3 years ago
Based on the diagram, which expresses all possible lengths<br> of segment AB?
ZanzabumX [31]

Answer:

You need to link a diagram

Step-by-step explanation:

Try taking a screenshot or picture and attach it to the question so we can actually see the diagram

4 0
3 years ago
1/6 2/6 3/6 4/6 what is the difference between the time and shortest time students spent riding the bus?
Alja [10]
1/6 I must assume of an hour is 10 Minutes
2/6 is 20 Minutes 

etc.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 3[1/5x2[1/7 what does this equal
    7·1 answer
  • Which of the following is a valid reason why the quadrilateral shown below is
    7·2 answers
  • If 5 gallons of gas cost $17.50, what is the unit price of the gas
    5·2 answers
  • 6h + 4 = 8 solve for h
    11·1 answer
  • a bag contains 4 red marbles and 3 blue marbles. Another bag contains 7 green marbles and 6 yellow marbles. You randomly pick on
    15·1 answer
  • Help meeeeee with this! No links!
    13·1 answer
  • a reindeer leaves the north pole flying east at 20mph. Another reindeer leaves the north pole at the same time flying west at 15
    14·1 answer
  • You have 19 digs for your current volleyball season. There are 5 games left in the season. You want to break your previous recor
    14·1 answer
  • What are three things you know about exponential functions?
    14·1 answer
  • HELP WILL MARK BRAINLIEST<br> Which function is graphed below?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!