1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bess [88]
3 years ago
5

Pls helppppp I need answers now I’ll mark you as brainlist

Mathematics
1 answer:
eduard3 years ago
3 0

Answer:

A. Constant velocity

B. at rest

C. decreasing speed

D. Constant Velocity

E. acceleration then decreasing

F. at rest

G. Increasing Speed

H. Decreasing Speed

I. decreasing Speed

J. Increasing Speed

Step-by-step explanation:

(Going Left all the way to right top to bottom)

You might be interested in
I need to know the minus 2 ounces
Gennadij [26K]

Answer:

Step-by-step explanation:

10 is your answer

7 0
3 years ago
Someone please help me I’ll give out brainliest please dont answer if you don’t know
Ede4ka [16]

Answer:

x = 3

Step-by-step explanation:

9x - 5 = 22

Add 5 to both sides

9x = 27

Divide both sides by 9

x = 3

4 0
3 years ago
What number is 50% of 64?
balu736 [363]
50% = .50

64 × .50 ⇒ 32.

Answer ⇒ 32.

Hope this helps! *-*
8 0
3 years ago
2^8-x+16=15<br> HELLO! How is everyone lately?
Lera25 [3.4K]

Answer:

I’m fine ig,

how are you doin?

Step-by-step explanation : )

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
You have 2.567 grams of water. What is the volume of water(use correct units)
Alborosie

Answer:

16

Step-by-step explanation:

16 grams

6 0
2 years ago
Other questions:
  • 15) 5,25 , 125 ,625 ,3125<br>Rule =​
    6·1 answer
  • I neeeeeedddd help pls
    7·2 answers
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • Simplify 8^3 divided by 4^2. A.) 2 B.) 3 C.) 33
    11·2 answers
  • A carnival charges $5 to enter, and $2 per ride. If you paid a total of $23, which of
    10·1 answer
  • A lift driver charges $5.25 for the first mile of the trip and$1.25 each mile after that. He charges the customer $24 for the ri
    10·2 answers
  • I dont know how to do this pls help ​
    7·1 answer
  • I need help what is 3.45 x (-2.8)<br> please show steps
    7·1 answer
  • Carol and Janis decide to sew fancy masks to sell on Etsy. Carol can cut, pin, sew and pack a mask in 30 minutes. Working togeth
    8·1 answer
  • I’ll give brainiest to someone who answers all of the given answers below
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!